Asset Publisher
Oferta edukacyjna
Działalność edukacyjna Nadleśnictwa Lubniewice skierowana jest do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, średnich oraz do osób dorosłych.
Pracownicy służb terenowych prowadzą zajęcia edukacyjne w terenie poświęcone zagadnieniom związanym z lasem, jego ochroną oraz pozyskaniem.
Ponadto prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach i przedszkolach.
Wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie.
Do dyspozycji Państwa mamy:
Szkółkę leśną w Rogach – Ze względu na położenie szkółki (12 km od Lubniewic) konieczny jest dojazd autokarem we własnym zakresie.
Rezerwat „Janie im. Włodzimierza Korsaka" – szczególnie przydatny, cenny obiekt edukacyjny, gdzie młodzież może zapoznać się z różnorodną roślinnością wokół jeziora, jak również zaobserwować różne gatunki ptaków.
Ścieżka edukacyjna na terenie leśnictwa Lubiąż – odległość od siedziby nadleśnictwa ok. 2,50 km.
Obiekt małej retencji – Postomskie Młyny – na terenie leśnictwa Krzeszyce.
Obiekt małej retencji – Zalew Wałdowice – na terenie leśnictwa Rogi.
Szczegółowy opis obiektów edukacyjnych >>>
Zajęcia mogą odbywać się w ciągu całego roku kalendarzowego. Obowiązuje dokonywanie wcześniejszych rezerwacji terminu pobytu osobiście lub telefonicznie.
W sprawie zorganizowanych grup szkolnych należy kontaktować się z Panią Joanną Skonieczną nr tel. 690 096 024
Naczelną zasadą wszystkich działań podejmowanych w ramach działalności edukacyjnej Nadleśnictwa Lubniewice jest działanie dla dobra dziecka i w jego najlepszym interesie, stąd w Nadleśnictwie Lubniewice wprowadzono Standardy ochrony małoletnich dostępne do pobrania w załączniku.
Asset Publisher
Konkurs "Klasa z drewna"
Konkurs "Klasa z drewna"
Las to niezwykłe miejsce, pełne tajemnic i piękna. Drewno, które pochodzi z lasów, jest nie tylko cennym surowcem, ale także symbolem ekologicznego stylu życia. Szkoły mają ogromny potencjał w promowaniu lasów oraz drewna jako w pełni odnawialnego surowca. Dlatego zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie " Klasa z drewna ".
Celem konkursu jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Zachęcamy szkoły do przedstawienia oryginalnych projektów, które będą promować leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia szkoły.
Wszystkie uczestniczące szkoły powinny przygotować projekt, który zostanie oceniony przez komisję konkursową. Gdy projekt zyska akceptację, wnioskodawca podpisze umowę z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na promocję Lasów Państwowych.
Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie szkoły w Polsce! (w rozumieniu art. 3 pkt 1 Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. w: Dz.U. z 2022 r.; poz. 2230)).
Realizację zadań, które zostaną objęte umową z CILP należy zakończyć do 31 października br. Jako projekt zadania konkursowego należy rozumieć oryginalny sposób promocji drewna i leśnictwa odbywający się poprzez organizację zajęć terenowych i żywych lekcji przyrody oraz przygotowanie terenu do prowadzenia rekreacji lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem surowca naturalnego, jakim jest drewno.
„Klasa z drewna” to trzeci w tym roku program konkursowy Lasów Państwowych. Równolegle trwają konkursy grantowe dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich i Klubom Sportowym.
Wniosek należy złożyć lub przesłać na adres:
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, ul. Grójecka 127, 02-124 Warszawa.