Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy +48 663 897 421 w okresie od 01.03 do 31.08 w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. (095) 755-84-00 w godz. 7:00-15:00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

W piątek 16.09.2022 r. na terenie Nadleśnictwa Lubniewice dzieci z miejscowych szkół podstawowych wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Celem akcji było wzmacnianie świadomości oraz odpowiedzialności za środowisko.

W akcję na terenie Nadleśnictwa zaangażowali się uczniowie szkół podstawowych z Lubniewic, Krzeszyc, Kołczyna oraz Bolemina. Dzieci wraz z nauczycielami i pracownikami nadleśnictwa posprzątały tereny leśne wokół ww. miejscowości, a zebrane odpady zostały przekazane lokalnej firmie odbierającej odpady komunalne.

Pomimo prowadzonej od wielu lat kampanii edukacyjnej związanej z problemem zaśmiecania lasów nadal spotykamy się z ludźmi niefrasobliwie zaśmiecającymi otaczająca nas przyrodę. Z drugiej strony akcje „sprzątania świata” pokazują, że młode pokolenie jest pełne zaangażowania i bierze odpowiedzialność za stan środowiska, a ta postawa przekłada się na praktykę codzienną.