Wydawca treści
Zagospodarowanie turystyczne rzeki Postomii
Program dla Odry 2006 i fundusz PO RYBY 2007 – 2013
W 2010 r. w ramach Programu dla Odry 2006 Nadleśnictwo Lubniewice wykonało na rzece Postomii, w pobliżu miejscowości Krzeszyce, budowle piętrzące dla odtworzenia dwóch zbiorników małej retencji o łącznej objętości 24160 m³, w miejscach, gdzie posadowione były przedwojenne młyny. Działanie to spowodowało ponowne wypełnienie stawów i kanałów młyńskich wodą, tworząc przy rzece malowniczy teren. Obszar ten zyskał na atrakcyjności turystycznej, a zbiorniki retencyjne wpłynęły na bioróżnorodność otaczających je drzewostanów. Mając na uwadze, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców Krzeszyc i przyjezdnych turystów, w 2013 r. w ramach dofinansowania z funduszu PO RYBY 2007 – 2013, Nadleśnictwo Lubniewice zagospodarowało ten teren, udostępniając go dla rekreacji i wypoczynku.
Budowa drogi ppoż. nr 22
W dniu 28 maja 2014r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarła z Nadleśnictwem Lubniewice Umowę przyznania pomocy w ramach działania 226 „Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy i wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
W 2014 roku w ramach operacji został wzmocniony system ochrony przeciwpożarowej lasów poprzez budowę drogi leśnej ppoż. nr 22 o długości 3,62 km na gruntach w zarządzie Nadleśnictwa Lubniewice. Współfinansowanie operacji wynosi 100 % kosztów kwalifikowalnych, co stanowi kwotę 1 292 604 zł.
Najnowsze aktualności
OGŁOSZENIE KONSULATACJE SPOŁECZNE
OGŁOSZENIE KONSULATACJE SPOŁECZNE
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie
informuje:
- W dniach od 05.12.2024 r. do 30.12.2024 r. wyłożone będą, do publicznego wglądu projekty planów urządzenia lasu (PUL) na lata 2025-2034 dla Nadleśnictw: Karwin, Lubniewice, Międzychód, Ośno Lubuskie, Rzepin, Sulęcin wraz z Prognozami Oddziaływania tych planów na Środowisko.
- Projekty planów, udostępnione będą odpowiednio w siedzibach właściwych nadleśnictw, w dniach urzędowania biur nadleśnictw, w godz.: 8.00 - 14.00 oraz na stronie BIP RDLP w Szczecinie, pod adresem: https://www.gov.pl/web/regionalna-dyrekcja-lasow-panstwowych-w-szczecinie/dokumenty-przewidziane-do-publicznej-konsultacji-w-procesie-tworzenia-planu-urzadzenia-lasu
- Celem wyłożenia jest powszechna, wielostronna konsultacja, zawartych w planach urządzenia lasu zadań z zakresu ochrony przyrody i trwale zrównoważonej gospodarki leśnej.
- W okresie wyłożenia, każdy ma prawo wpisać swoją uwagę/opinię na temat ww. projektu PUL, do specjalnie przygotowanego „Tomu Konsultacji społecznych” danego projektu lub przesłać ją na adres właściwego nadleśnictwa (karwin@szczecin.lasy.gov.pl ; lubniewice@szczecin.lasy.gov.pl ; miedzychod@szczecin.lasy.gov.pl ; osno@szczecin.lasy.gov.pl ; rzepin@szczecin.lasy.gov.pl ; sulecin@szczecin.lasy.gov.pl).
- Właściwym do rozpatrywania uwag i wniosków jest Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Jeżeli uwaga będzie miała charakter zastrzeżenia do ustaleń zawartych w projekcie PUL, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie - udzieli stosownej odpowiedzi na zastrzeżenia w terminie 14 dni od zakończenia okresu wyłożenia planu.
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych