Wydawca treści Wydawca treści

Obszary chronionego krajobrazu

Obszary chronionego krajobrazu to tereny chronione ze względu na wyróżniający się krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach, wartościowe ze względu na możliwość zaspokajania potrzeb związanych z turystyką i wypoczynkiem lub pełnioną funkcją korytarzy ekologicznych.

Teren Nadleśnictwa Lubniewice położony jest w granicach następujących obszarów chronionego krajobrazu:
•    „Gorzowsko – Krzeszycka Dolina Warty", o pow. 228,20 ha,
•    „Pojezierze Lubniewicko – Sulęcińskie", o pow. 3326,67 ha,
•    „Dolina Postomii", o pow. 1710,66 ha.

„Gorzowsko – Krzeszycka Dolina Warty"

Niewielki  jego fragment znajduje się w północno-zachodniej części Nadleśnictwa. Obszar ten obejmuje cenną przyrodniczo i krajobrazowo dolinę rzeki Warty.

„Pojezierze Lubniewicko – Sulęcińskie"

Zajmuje znaczną część obszaru Nadleśnictwa. Celem ochrony tego obszaru jest zachowanie wartości przyrodniczo – rekreacyjno – historycznych lasów Lubniewicko – Sulęcińskich oraz doliny rzeki Lubniewki.

„Dolina Postomii"

Obszar ten znajduje się w południowo-wschodniej części Nadleśnictwa. Obejmuje malowniczą dolinę rzeki Postomii wraz z otaczającymi lasami.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

OGŁOSZENIE KONSULATACJE SPOŁECZNE

OGŁOSZENIE KONSULATACJE SPOŁECZNE

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie
informuje:

  1. W dniach od 05.12.2024 r. do 30.12.2024 r. wyłożone będą, do publicznego wglądu projekty planów urządzenia lasu (PUL) na lata 2025-2034 dla Nadleśnictw: Karwin, Lubniewice, Międzychód, Ośno Lubuskie, Rzepin, Sulęcin wraz z Prognozami Oddziaływania tych planów na Środowisko.
  2. Projekty planów, udostępnione będą odpowiednio w siedzibach właściwych nadleśnictw, w dniach urzędowania biur nadleśnictw, w godz.: 8.00 - 14.00 oraz na stronie BIP RDLP w Szczecinie, pod adresem: https://www.gov.pl/web/regionalna-dyrekcja-lasow-panstwowych-w-szczecinie/dokumenty-przewidziane-do-publicznej-konsultacji-w-procesie-tworzenia-planu-urzadzenia-lasu
  3. Celem wyłożenia jest powszechna, wielostronna konsultacja, zawartych w planach urządzenia lasu zadań z zakresu ochrony przyrody i trwale zrównoważonej gospodarki leśnej.
  4. W okresie wyłożenia, każdy ma prawo wpisać swoją uwagę/opinię na temat ww. projektu PUL, do specjalnie przygotowanego „Tomu Konsultacji społecznych” danego projektu lub przesłać ją na adres właściwego nadleśnictwa (karwin@szczecin.lasy.gov.pl ; lubniewice@szczecin.lasy.gov.pl ; miedzychod@szczecin.lasy.gov.pl ; osno@szczecin.lasy.gov.pl ; rzepin@szczecin.lasy.gov.plsulecin@szczecin.lasy.gov.pl).
  5. Właściwym do rozpatrywania uwag i wniosków jest Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Jeżeli uwaga będzie miała charakter zastrzeżenia do ustaleń zawartych w projekcie PUL, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie - udzieli stosownej odpowiedzi na zastrzeżenia w terminie 14 dni od zakończenia okresu wyłożenia planu.

                                                                                  

                                                        Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych