Asset Publisher
Położenie
Nadleśnictwo Lubniewice położone jest w województwie lubuskim. Obejmuje terytorialnie gminy: Lubniewice (4246,13 ha), Krzeszyce (9387,76 ha), Sulęcin (1999,40 ha), Deszczno (1762,37 ha) oraz miasto Lubniewice (312,76 ha), część Gorzowa Wlkp. i Witnicy. Teren nadleśnictwa stanowi rozległy, biegnący z północnego-wschodu na południowy-zachód kompleks leśny położony na południe od rzeki Warty.
Swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje powierzchnię prawie 359 km2. Położone jest w zachodniej części III Krainy Wielkopolsko – pomorskiej: w Mezoregionie - Ujście Warty (III-16), w Mezoregionie - Pojezierze Łagowskie (III-21) i w Mezoregionie - Równina Nowotomyska (III-23). Lasy niepaństwowe będące pod nadzorem nadleśnictwa zajmują powierzchnię niespełna 80 ha. Średnia lesistość obszaru będącego w zasięgu terytorialnym wynosi ponad 48 %. Prawie cała powierzchnia leśna leży w jednym kompleksie, stanowiącym część Puszczy Lubuskiej.
Asset Publisher
Konkurs "Klasa z drewna"
Konkurs "Klasa z drewna"
Las to niezwykłe miejsce, pełne tajemnic i piękna. Drewno, które pochodzi z lasów, jest nie tylko cennym surowcem, ale także symbolem ekologicznego stylu życia. Szkoły mają ogromny potencjał w promowaniu lasów oraz drewna jako w pełni odnawialnego surowca. Dlatego zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie " Klasa z drewna ".
Celem konkursu jest propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Zachęcamy szkoły do przedstawienia oryginalnych projektów, które będą promować leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia szkoły.
Wszystkie uczestniczące szkoły powinny przygotować projekt, który zostanie oceniony przez komisję konkursową. Gdy projekt zyska akceptację, wnioskodawca podpisze umowę z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na promocję Lasów Państwowych.
Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie szkoły w Polsce! (w rozumieniu art. 3 pkt 1 Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tj. w: Dz.U. z 2022 r.; poz. 2230)).
Realizację zadań, które zostaną objęte umową z CILP należy zakończyć do 31 października br. Jako projekt zadania konkursowego należy rozumieć oryginalny sposób promocji drewna i leśnictwa odbywający się poprzez organizację zajęć terenowych i żywych lekcji przyrody oraz przygotowanie terenu do prowadzenia rekreacji lub zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem surowca naturalnego, jakim jest drewno.
„Klasa z drewna” to trzeci w tym roku program konkursowy Lasów Państwowych. Równolegle trwają konkursy grantowe dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich i Klubom Sportowym.
Wniosek należy złożyć lub przesłać na adres:
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, ul. Grójecka 127, 02-124 Warszawa.