Lista aktualności Lista aktualności

Podpalacz na terenie Nadleśnictwa


W dniu 10.08.2020 po godz. 17.20 dyspozytor Punkty Alarmowo-Dyspozycyjnego w Nadleśnictwie Lubniewice otrzymał informację o pożarze na terenie leśnictwie Rudnica w pobliżu miejscowości Ulim. Na miejsce zostali zadysponowani: wóz patrolowo-gaśniczy, pełnomocnik nadleśniczego oraz miejscowy leśniczy. Na miejscu Straż Pożarna prowadziła już działania gaśnicze. Jak się okazało w okolicach grasował podpalacz, który rozniecił ogień w trzech miejscach.
Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej jednego z mieszkańców Ulimia, który najpierw zaalarmował o pożarach straż pożarną, a następnie pomógł
w zatrzymaniu podpalacza, udało się uniknąć tragedii. Pożary zostały szybko ugaszone bez większych strat dla drzewostanów.

 

Wysokie temperatury i brak opadów sprawiły, że wilgotność ściółki spadła już poniżej 10% (gdzie wilgotność kartki papieru wynosi 7,5-8%).

Apelujemy o ostrożność i czujność podczas pobytu w lesie.

Jeżeli tylko zobaczycie dym lub ogień w lesie natychmiast zgłoście to dzwoniąc na straż pożarną 998 lub112, albo do nadleśnictwa 95 755 84 08 lub 535 566 920

Tylko dzięki szybkiej interwencji pożar może zostać szybko ugaszony.