Lista aktualności Lista aktualności

Ogrodzenie ograniczające rozprzestrzenianie ASF

Nadleśnictwo Lubniewice informuje, że wzdłuż dróg krajowych nr 24 i nr 22 (teren leśnictw: Rogi, Trzy Dęby, Rudna oraz Krzeszyce)  zostało wybudowane ogrodzenie ograniczające lub zatrzymujące rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ogrodzenie powstało w związku z realizacją  zapisów Rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 18.01.2021 r. (DZ.URZ.WOJ.LUB poz. 176) zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie województwa lubuskiego.

Wybudowane na terenie administrowanym przez Nadleśnictwo Lubniewice ogrodzenie ma długość  prawie 20 km i rozciąga się na zachód od granicy z Nadleśnictwem Skwierzyna wzdłuż drogi krajowej nr 24 i nr 22 do miejscowości Krzeszyce. Dalej biegnie wzdłuż ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Krzeszyce i Karkoszów, kończąc się na granicy z Nadleśnictwem Ośno Lubuskie.

W celu realizacji prac z zakresu gospodarki leśnej oraz dla udostępnienia mieszkańcom i turystom terenów leśnych, Nadleśnictwo Lubniewice wybudowało bramy na głównych drogach leśnych. Aby walka z ASF przynosiła efekty prosimy o ich zamykanie po każdym przejściu.